شهید رضا کوه کمری
 
مقام معظم رهبري:سپاه پاسداران، ركن ركين و پايه‏ى محكم دفاع از انقلاب در كشور است.سپاه داراى شأن معنوى و انقلابى است؛ وليد و فرزند انقلاب است؛ تربيت‏شده‏ى دامان انقلاب است و به گردن انقلاب هم حق دارد.بسيج و سپاه پاسداران همچون دو بازوى جمهورى اسلامى باقى و نيرومند خواهند ماند.


       دعاى تعجیل فرج دواى دردهاى ما است، در روایت است که:
 در آخر الزمان همه هلاک مى  شوند،« إِلاّ مَنْ دَعا بَالْفَرَجِ. »
(1)مگر کسانى که براى [تعجیل] فرج دعا کنند.

ائمّه  ى ما ـ علیهم  السّلام ـ با این بیان خیلى به اهل ایمان و شیعیان عنایت کرده  اند تا خود را بشناسند.
 علامت گذارى براى آن  ها است، یعنى اگر براى فرج دعا مى  کنید، علامت آن است که هنوز ایمانتان پا برجاست. دستورهاى عجیب و غریب دیگر هم داده  اند، زیرا در آخرالزمان گرفتارى اهل ایمان خیلى سخت مى  شود به حدّى که در روایت آمده است:

 

 

« بَعْدَ ما مُلِئَتْ ظُلْما وَ جَوْرا. »(2)بعد از آن که زمین از جور و ستم پر مى  شود.

 

و شاید در روایت وارد شده باشد که:

 

« یُنْکِرُهُ أکْثَرُ مَنْ قالَ بإِمامَتِهِ! » « لاِءَنَّهُ یَقُوُم بَعْدَ... ارْتِدادِ أَکْثَرِ الْقائِلِینَ بِإِمامَتِهِ. »؛ (زیرا او بعد از... بازگشت بیشتر معتقدان به امامتش قیام مى کند.) (3)

 

بیشتر کسانى که اعتقاد به امامت آن حضرت دارند، او را انکار مى  کنند. یعنى بیشتر مردم از اعتقاد وایمان به امامت بر مى  گردند.
 هم چنین فرموده اند که در آخرالزمان این دعاى فرج را که دعاى تثبیت در دین است، بخوانیم: « یا أللّهُ،یَا رَحْمانُ، یَا رَحیمُ، یَا مُقَلِّبَ الْقُلُوبِ، ثَبِّتْ قَلْبى عَلى دینِکَ. »( 4) اى خدا، اى رحمت گستر، اى مهربان، اى زیر و رو کننده  ى دل  ها، دل مرا بر دینت ثابت و استوار گردان.
یعنى آن مرتبه  اى از ایمان را که به من منّت نهادى، حفظ کن، نه این که مسلمان باشد و به همان باقى باشد، چون این معنا تثبیت در دین نیست. این توسّلات، عزادارى  ها، سوگوارى  ها و زیارت قبور اهل  بیت ـ علیهم  السّلام ـ علامت آن است که اهل ایمان به آن  ها اتّصال و الصاق دارند و هنوز از آن  ها منحرف نشده  اند؛ لذا کفّار و دست نشانده  هاى آن  ها دستور داشتند که بین مسلمانان و قرآن ـ تا چه برسد به مساجد و تکایا و مجالس عزا و روضه خوانى ـ جدایى بیندازند، زیرا همه  ى این ها ضدّ خواسته  هاى سلاطین جور بود، لذا فرمان هدم قبور یا تعطیلى مجالس روضه خوانى را دادند.
 روز هشتم ماه شوّال که روز هدم قبور ائمه  ى بقیع ـ علیهم  السّلام ـ است قاعدتا روز تعطیلى حوزه  ى علمیه نجف بود، ولى ما کم  کم عادت کردیم و براى ما عادى شد.!


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: دعاى فرج، دواى دردهاى ما است


تاريخ : یکشنبه ۱٩ دی ۱۳۸٩ | ۱۱:٥۸ ‎ب.ظ | نویسنده : حامد | نظرات ()
تمامی حقوق مطالب برای شهید رضا کوه کمری محفوظ می باشد