یک بار هم وصیت نامه شهدا را بخوانید.»

وصیت نامه شهید درویشعلی شکارچی را می‌خواندم؛ نمی‌شناسمش که کیست و اهل کجا بوده و در کجا و کدام عملیات به وصال معبودش رسیده است؛ اما همین نیم صفحه وصیتش برای منِ دانشجو به شدت تکان دهنده بود. منی که دلم ریش ریش می‌شود از رفتن به آسایشگاه‌ها و ملاقات جانبازانی که جسم و جان و روح و روانشان در جنگ آسیب دیده.

منی که روح حساس و لطیفم اجازه نمی‌دهد به آن سال‌ها فکر کنم، اجازه نمی‌دهد به خاطر بیاورم که مادرانی بوده‌اند که جوانانی خوش سیما و بلند قامت را به جبهه فرستاده‌اند و تکه گوشت‌هایی سوخته و ناشناس تحویل گرفته‌اند به نام«پسرشان».

که زنانی بوده‌اند که همسرانشان را سالم و قبراق راهی دفاع، کرده‌اند و حالا عمریست که شهید زنده‌ای را روی تختی گوشه اتاقی، غریبانه مراقبت می‌کنند.

منی که نمی‌توانم به مردان جوان و غیرتمندی فکر کنم که حالا سال‌هاست از شدت درد و جراحت جسم و روح، خواب راحت به چشمانشان نیامده است.

منی که اول مهر که می‌شود با آسودگی خاطر چمدانم را برمی‌دارم و راهی دانشگاه می‌شوم و نمی‌توانم کودکان و جوانانی را به یاد بیاورم که روز آغاز سال تحصیلی شان با روز آخر زندگی شان مصادف شد.

نه...من می‌خواهم درس بخوانم، می‌خواهم زندگی کنم؛ چرا باید اینگونه حوادث و وقایع تلخ را به یاد آورم؟ چرا باید خاطرِ نازک خود را با این افکار، مشوش کنم؟ چرا باید عذاب وجدان بدهکاری به عده‌ای خاکیِ افلاکی، خواب را از چشمانم برباید؟ نه. من نمی‌توانم، نمی‌خواهم.

جریحه دار شدن قلب‌ها هم بماند برای فرزندانِ همان‌ها که رفته‌اند... 

بسم الله الرحمن الرحیم

به پسرم دروغ نگویید، نگویید به سفر رفته‌ام، نگویید از سفر باز خواهم گشت، نگویید زیباترین هدیه را برایش به ارمغان خواهم آورد، به پسرم واقعیت را بگویید.

بگویید گلوله‌های دشمن، سینه پدرت را نشانه رفته، بگویید خون پدرت بر تمام مرزهای غرب و جنوب کشورش به زمین ریخته است، بگویید دشمن دست‌های پدرت را در میمک و پاهای پدرت را در موسیان قطع کرده، سینه پدرت را در شلمچه دریده، حنجره پدرت را در ارتفاعات الله اکبر بریده، خون پدرت را در رودخانه بهمن شیر ریخته و قلب پدرت را در خونین شهر هدف قرار داده، اما هنوز ایمان پدرت در تمام جبهه‌های جنگ، می‌جنگد؛ به پسرم واقعیت را بگویید، بگذارید قلب کوچک پسرم از استعمار و ظلم جریحه‌دار شود.

وصیت نامه شهید درویشعلی شکارچی

/ 2 نظر / 21 بازدید
مریم

سلام وبلاگ زیبایی داری برای افزایش بازدید وبلاگت میتونی به آدرس زیر ثبتش کنی تا من و بقیه بازدید کنندگان بتونیم هر روز بهت سر بزنیم محلی که وبلاگ را ثبت میکنی بزرگترین دایرکتوری وبلاگ نویسان است ممنون http://fabner.net

طراحی وب و بنر تبلیغاتی

سلام ، ما می تونیم با کمترین قیمت و با کیفیت بالا برای شما دوست عزیز سایت و یا انجمن در هر نوع زمینه ایی طراحی کنیم ( مانند سایت های فیلم ، تقریحی ، دانلود و... ) با دامنه اختصاصی ( IR,com و... ) و همچنین می تونیم بنر تبلیغاتی با بهترین کیفیت و کمترین قیمت برای شما دوست عزیز طراحی کنیم ، برای سفارش با ایمیل و یا شماره زیر تماس بگیرید . weblognet@yahoo.com , 09175519630