قاتل ناوهای آمریکایی

موشک "خلیج‌فارس " به صورت هدایت ترکیبی عمل کرده به طوری که جستجوگر آن در فاز نهایی بر روی هدف قفل می‌کند و در این حالت هرگونه شناور دشمن هیچ راه گریزی از اصابت این موشک که کلاهکی با حدود 650 کیلوگرم مواد منفجره دارد، نخواهد داشت. موشک بالستیک و هوشمند خلیج‌فارس با سرعتی مافوق صوت می‌تواند انواع ناوها و شناورهای دشمن را مورد اصابت قرار دهد.

 سردار سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران در بهمن 1389 در نشست خبری از تولید انبوه جدیدترین موشک بالستیک و هوشمند سپاه ضد اهداف دریایی خبر داد و گفت: دشمن توانایی ردگیری و خنثی‌کردن این موشک را نخواهد داشت.

در همین راستا سردار امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: موشک هوشمند و بالستیک "خلیج‌ فارس " یک موشک مافوق صوت و کشتی‌زن بوده و تفاوت آن با موشک‌های قبلی این است که دیگر موشک‌ها عمدتاً با سرعتی زیر‌صوت و به صورت کروز عمل می‌کردند اما "خلیج فارس" با سرعتی مافوق صوت و به صورت بالستیک از سطح زمین شلیک شده و به صورت عمودی از ارتفاع بالا می‌تواند هرگونه ناو و یا شناور دشمن را مورد هدف قرار دهد.به گزارش پایگاه اینترنتی بسیج به نقل ازباشگاه خبرنگاران جوان، استرات‍ژی دریایی در خلیج‌فارس با گسیل نیروهای فرامنطقه‌ای یک راهبرد تهدید محور است که در آن آمریکا سعی در ناامن‌سازی خلیج‌فارس دارد و این پدیده باعث ایجاد خطرات جدی در خلیج فارس می‌گردد. جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک قدرت منطقه‌ای همواره به دنبال ایجاد یک آرامش پایدار در خلیج فارس و دریای عمان است و به همین جهت با افزایش توان نظامی خود به دنبال افزایش هر چه بیشتر امنیت در این منطقه استراتژیک است. سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان حافظ منطقه خلیج‌فارس به دنبال راهبردهایی است که علاوه بر تامین امنیت منطقه، باعث کنترل و مبارزه با سلطه‌پذیری آمریکا در خلیج فارس گردد. موشک خلیج فارس یادگار سردار سرلشکر شهید حسن تهرانی‌مقدم یکی از این دستاوردهاست که در این بخش به این موشک قدرتمند می پردازیم.

تاریخ: ۱۳۹۳/۰۶/۲۲
نوع: خبر
موشک خلیج فارس؛
قاتل ناوهای آمریکایی
وزی روبین کارشناس صهیونیست در خصوص موشک خلیج فارس معتقد است: موشک خلیج فارس معادلات قدرت (قدرت نظامی) در خلیج فارس را تغییر داده و می‌تواند اهداف شناور (ناوهای جنگی و هواپیمابر) در تنگه هرمز را هدف قرار دهد.
قاتل ناوهای آمریکایی

به گزارش پایگاه اینترنتی بسیج به نقل ازباشگاه خبرنگاران جوان، استرات‍ژی دریایی در خلیج‌فارس با گسیل نیروهای فرامنطقه‌ای یک راهبرد تهدید محور است که در آن آمریکا سعی در ناامن‌سازی خلیج‌فارس دارد و این پدیده باعث ایجاد خطرات جدی در خلیج فارس می‌گردد. جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک قدرت منطقه‌ای همواره به دنبال ایجاد یک آرامش پایدار در خلیج فارس و دریای عمان است و به همین جهت با افزایش توان نظامی خود به دنبال افزایش هر چه بیشتر امنیت در این منطقه استراتژیک است. سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان حافظ منطقه خلیج‌فارس به دنبال راهبردهایی است که علاوه بر تامین امنیت منطقه، باعث کنترل و مبارزه با سلطه‌پذیری آمریکا در خلیج فارس گردد. موشک خلیج فارس یادگار سردار سرلشکر شهید حسن تهرانی‌مقدم یکی از این دستاوردهاست که در این بخش به این موشک قدرتمند می پردازیم.

 


موشک "خلیج‌فارس " به صورت هدایت ترکیبی عمل کرده به طوری که جستجوگر آن در فاز نهایی بر روی هدف قفل می‌کند و در این حالت هرگونه شناور دشمن هیچ راه گریزی از اصابت این موشک که کلاهکی با حدود 650 کیلوگرم مواد منفجره دارد، نخواهد داشت. موشک بالستیک و هوشمند خلیج‌فارس با سرعتی مافوق صوت می‌تواند انواع ناوها و شناورهای دشمن را مورد اصابت قرار دهد.

 سردار سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران در بهمن 1389 در نشست خبری از تولید انبوه جدیدترین موشک بالستیک و هوشمند سپاه ضد اهداف دریایی خبر داد و گفت: دشمن توانایی ردگیری و خنثی‌کردن این موشک را نخواهد داشت.

در همین راستا سردار امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: موشک هوشمند و بالستیک "خلیج‌ فارس " یک موشک مافوق صوت و کشتی‌زن بوده و تفاوت آن با موشک‌های قبلی این است که دیگر موشک‌ها عمدتاً با سرعتی زیر‌صوت و به صورت کروز عمل می‌کردند اما "خلیج فارس" با سرعتی مافوق صوت و به صورت بالستیک از سطح زمین شلیک شده و به صورت عمودی از ارتفاع بالا می‌تواند هرگونه ناو و یا شناور دشمن را مورد هدف قرار دهد.

موشک "خلیج فارس" یک موشک مهم مافوق صوت است که دقت بسیار بالایی دارد و می‌تواند وظیفه خود را در مقابل اهداف مختلف دریایی انجام دهد.

این موشک دارای دقت 10 متر است که البته در بار اولی که پرتاب شده است دقت آن 30 متر بوده که به گزارش خبر‌آنلاین به نقل از سردار حاجی زاده   وقتی گزارش این کار خدمت حضرت آقا رسید، ایشان فرمودند اینکه دقت آن را به 30 متر رسانده‌اید، عالی است ولی خواسته من این است که دقت این موشک را بالا ببرید و به زیر 10 تا 15 متر برسانید.  به گفته فرمانده نیروی هوا و فضای سپاه پس از این موضوع، کمتر از 6 ماه کارشناسان ما دقت این موشک را به 8.5 متر رساندند.

سایت Newsmax در خصوص موشک "خلیج فارس" نوشت: موشک خلیج فارس یک موشک راهبردی است که اولین بار در رزمایش "پیامبر اعظم 3" در سال 2008 آزمایش شده است.

اوزی روبین کارشناس صهیونیست در خصوص موشک خلیج فارس معتقد است: موشک خلیج فارس می‌تواند معادلات قدرت (قدرت نظامی) را در خلیج فارس تغییر دهد و علیه اهداف شناور (ناوهای جنگی و هواپیمابر) در تنگه هرمز استفاده شود.


سایت The Diplomat به قلم زکری کیک در مقاله‌ای با عنوان معرفی "قاتل ناوها؛ موشک خلیج فارس" نوشت: موشک خلیج فارس یک موشک با سوخت جامد است که دقت تکامل‌یافته‌ای داشته که اهداف متحرک را به خوبی شکار می‌کند.

این سایت همچنین در خصوص راهبرد ایران در خلیج فارس برای حفظ امنیت دریایی نوشت: ایران به دنبال توسعه موشک‌های زمین به زمینی است که قابلیت استفاده در مقابل اهداف دریایی را دارد.

سایت The Diplomat خاطرنشان کرد: ایران به کمک موشک خلیج فارس می‌تواند تانکرهای ذخیره سوخت را هدف قرار داده و همچنین مسیر کشتی‌رانی را مختل کند.

سایت Usni News نوشت: ایران در حال گسترش سیستم "قاتل ناوها" است که در آن می‌تواند به سیستم‌های دفاعی نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا و ناوهای آن‌ها آسیب وارد کند.این سایت همچنین در خصوص قابلیت‌های موشک خلیج فارس می‌نویسد: این موشک با بردی معادل 185 مایل قادر است در عرض چند دقیقه به هر هدفی در تنگه هرمز حمله کند.

 

دریادار تام مارفیاک یکی از فرماندهان ارشد بازنشسته آمریکا در این خصوص معتقد است: با وجود اینکه امریکا در مقابل موشک‌ها بسیار مجهز است اما موشک خلیج فارس توانایی این را دارد که با دریافت یک مختصات از یک پهپاد به سوی هدف شلیک شود.

سایت Defencetalk در خصوص توانایی موشک خلیج فارس اذعان کرد: این موشک با بردی حدود 250 تا 300 کیلومتر در یک آزمایش توانسته یک شناور را در خلیج فارس با موفقیت هدف قرار دهد.

سایت Defence.pk با اذعان به راه‌اندازی و قدرت برخورد موشک خلیج فارس با هدف اضافه کرد: موشک خلیج فارس که در فوریه 2011 رونمایی شده است که دارای زمینه سبز و یک بینی گرد بوده که مربوط به بخش هدایت این موشک در فاز نهایی است.

 

 

 

این سایت همچنین تصریح کرد: موشک خلیج فارس سوالات زیادی را در خصوص ایمنی کشتی‌های جنگی آمریکا در خلیج فارس و دریای عمان مطرح می‌کند.

سایت Foxtrot Alpha در مقاله‌ای با عنوان "ایران در حال ساخت یک ناو هواپیمابر عظیم از روی یک مدل آمریکایی است" به قلم تایلر راگوی نوشت: ایران به دنبال توسعه موشک‌های ضد کشتی برد کوتاه (Anti-ship Short Range Missile) خود است و در این زمینه موشک خلیج فارس مطرح شده است.

سایت Information Diseminition در خصوص توان موشک خلیج فارس نوشت: موشک خلیج فارس یک موشک کوتاه برد با قابلیت‌های ویژه است که حدود 250 تا 300 کیلومتر برد داشته و توانسته شناوری را در خلیج فارس با موفقیت هدف قرار دهد.

این سایت همچنین اضافه کرد: موشک خلیج فارس با دقت بالا و هدایت الکترواپتیکی و اینرسی (Electra Optically Homing and Inertial Guidance ) به خوبی اهداف را در تیررس خود دارد و راهبرد ایران در زمینه تاثیرپذیری هر چه بیشتر موشک‌های کوتاه برد خود است.


پایگاه خبری جینز، وزارت دفاع آمریکا در گزارشی اعلام کرد که موشک‌های ضد کشتی بالستیک ایران وارد چرخه عملیاتی شده‌اند.

در گزارش این وزارت‌خانه در این زمینه آمده است: بررسی‌های انجام شده در خلیج فارس نشان می‌دهد که موشک‌های فاتح 110  در مراسمی در روز پنجم مارس سال جاری میلادی وارد چرخه عملیاتی ایران شده است.

بر اساس این گزارش،‌ این موشک‌ها می‌تواند تعادل کشتی‌های نظامی را در صورت برخورد به آن‌ها به هم بزند و اکنون به واحدهای عملیاتی نظامی ایران منتقل شده است.

با توجه به تهدیدات روزمره آمریکا ضد جمهوری اسلامی ایران و جمله تکراری "همه گزینه ها روی میز است" سپاه پاسداران بر خود می‌داند تا از کیان جمهوری اسلامی و ملت ایران در خلیج فارس دفاع کند و استفاده از موشک خلیج فارس در همین راستا است.

 

/ 1 نظر / 122 بازدید
پایگاه شهید کسائی

پایگاه شهید کسایی ، مدیریت امور عشایر استان اردبیل . لطفا به لینک دوستان اضافه نمایید